Bylinkový rituál pro všední den

Možná si říkáš, proč se pořád cítíš, tak nějak „mimo“. Myšlenky poletují, jedna k druhé a ty se nedokážeš vydechnout. Tolikrát jsi zkoušela meditovat, pustit si nějakou fajn vizualizaci a prostě „vypnout“, ale nejde to.

Partner se diví, proč jsi pořád tak napružená a děti ti někdy pěkně pijou krev. Pak si sedneš a nedokážeš vypnout, i před spánkem myslíš na 100 a 1 „důležitost“.

Třeba tvé tělo volá o pomoc. Záda neunesou obrovskou tíhu Tvých starostí, hlava nedokáže „pobrat“ tvé rozbouřené myšlenky a tak bolí jako střep. Nemáš ráda svou menstruaci, vždyť tak bolí a ty musíš do práce. Časem se možná přidaly změny nálad, problémy s cyklem, s plodností.

Tohle byl jen výčet toho, jak se můžeš cítit, pokud nejsi v kontaktu se svým tělem. Neboj se, je z toho cesta ven a je opravdu pro každou ženu. Není k tomu třeba kurzů ani let studia. Začít můžeš hned, tady a teď, protože všechno, co potřebuješ, už máš – TVÉ TĚLO.

Naše tělo je chrámem duše. V něm žijeme. Ono nás nosí, vyživuje. Skrze něj manifestujeme své touhy a sny.

A my na něj obyčejně prostě kašleme.

Ráno se odbydeme tyčinkou bebe k snídani – protože v reklamě říkali, že je to plnohodnotné jídlo!, oběd nevalné kvality sníme za pochodu krmíc další děti, nebo spěchajíc dodělat ten projekt do práce.

Cvičení? Nemám čas! A navíc, nemám na to postavu, vybavení, peníze ….

Relax? Masáž? No tak ale to už je vtip ne?! Kde bych na to vzala čas, proboha!? Vždyť mám dvě malé děti, manžel přijde pozdě domů z práce .. musím tady všechno zařídit, uklidit, postarat se a taky s ním bych chtěla chvíli být. Nehledě na to, kolik takový relax stojí!
No fakt sice je, že když mi muž minule koupit voucher na masáž, bylo to opravdu príma, ale … Prostě na to není čas. Nejsem nějaká manažerka, abych si dopřávala wellness 2x týdně! Já jsem máma od dětí a ještě k tomu, chodím do práce, která mě moc nebaví a s pěnězi to také není žádná výhra.

Byly jsme vychovány v modelu, že smysl našeho života, je péče o druhé, naše štěstí je jejich štěstí.

My jsme na posledním místě. Nikoho nezajímají naše starosti. Každá správná žena se přece postará. O všechno! Podívej, já jsem to zvládala, babička taky, tak nechápu, na co si ty pořád stěžuješ!

A přitom je to tak jednoduché!Každá z nás má denně 10 minut na to, aby byla sama. Pokud ne, lže si a nebo je něco hodně špatně.

Budeme tedy vycházet z toho, že je vše pořádku a čas máme, jen nevíme, jak na to 😉

Byt šťastná a zdravá může být každá z nás, ale je třeba o svá těla pečovat
Byt šťastná a zdravá může být každá z nás, ale je třeba o svá těla pečovat

Jak se spojit se sebou?

Snadno 😉 Nemusíte být jogínka, ani nevím jak vědomá žena, abyste našla cestu k Základu, ke svým potřebám na tělesné úrovni.
Podstata tkví ve vědomém propojení se svým tělem.

Díky zvědomění svého těla, vyživujeme své základní potřeby.

Cítit se bezpečně. Naslouchat svému tělu. Zjistit, kde mne něco bolí a proč? Pečovat o své kořeny, o své fyzické já, které nám dali naši rodiče jako Dar. Být vědomě přítomná tady a teď. 

Ženský element je ztělesněn vodou. Voda plyne, nese, je hravá, proplouvá životem, stále svěží, i když narazí na překážku, dostane se přes ní – časem. Takové jsou ženy, takový je život.
Od pradávna bylo ženám blízké bylinářství – ne každá žena, byla léčitelka, ale každá žena znala základní druhy bylin, chodila je sbírat za slunných dnů na stráně, dotýkala se jejich květů a s láskou je trhala do košíku z proutí, nebo lněné nůše. V našich žilách koluje tato zkušenost. Dotýkejme se rostlin, mají nám toho tolik co říct! Když pijete bylinkový čaj, vychutnejte si jejich vůni, zhluboka se nadechněte a vnímejte sílu Přírody. Vnitřní užití však nenabízí takové benefity pro naši duši jako kontakt bylin s naší kůží.

Zkombinujme tedy vodu a byliny a prociťme samy sebe skrze bylinkový rituál pro každý den.

Jak na to?

Dejte si vanu! 🙂 A teď si říkáte „cožeee?!“ Duchovní rada jak bič! J Ale to není ironie 😉 Je to holý fakt. Abyste mohla vyživovat svého ducha, své potřeby, svůj zdroj energie na každý den, je třeba postarat se o motor – vaše tělo.
Každá z nás má doma vanu nebo sprchu. Vana je lepší, protože se v ní dokonale uvolníte, napínáte minimum svalů, ale i ty z vás, které mají jen sprchu to s námi krásně zvládnou 😉

Takže základ:

  • Tma! Jen tak může vaše přestimulovaná mysl lépe odpočívat. Minimalizujte vizuální podněty. Vezměte si do vany či sprchy svíčku, ideálně červenou – barva základu, uzemnění, tělesnosti.
  • Třeba doma máte nějaké aromaolejíčky? Paráda, začněte s nimi. Namíchejte si 5-10 kapek do 2 lžic panenského oleje a to vše zamíchejte do horké vody ve vaně.
  • Nebo máte doma bylinkový čaj? 🙂 Ideální! Nasypejte ho do starého prostěradla, trička, hadru – čistého, bílého! Potřebovat budete alespoň 100gr, ideálně ale 200gr. Svážete pevně do tvaru měšce a připravíte podle postupu na přípravu bylinkové lázně. Pokud si chcete dopřát lázně s dokonale vyváženými účinky bylin, objednejte si beskydský bylinný balíček.
  • Pusťte si relaxační hudbu – opravdu relaxační, ne vaší oblíbenou hudbu, kterou budete zpívat. Jde o to, abychom opravdu „vyply mozek“ a nezatěžovaly ho slovy písně atd. Na toto je monotónní realaxační hudba ideální.
  • Aaaach! Cítíte to uvolnění! Užijte si to. Jen buďte. Myslete na páru, kterou vidíte ve světle svíčky. Na vaše ruce, které čeří hladinu. Na vaše nohy. Polévejte si části těla, které to potřebují. Rozpusťte své tělo v té úžasné lázni.

Při koupeli věnujte vědomou pozornost svému tělu. Nadechněte se omamné vůně bylinné lázně. Nechte odplout myšlenky, které zahlcují vaši mysl, ale přijměte je – nejsou špatné, jsou tady, protože jim nasloucháte. Zkuste chvíli poslouchat sebe a uvidíte, že časem odplynou a budou zde pro vás, až je zavoláte.
Sledujte své tělo, jak se leskne, když je mokré, jak vstřebává vodu a léčivou sílu bylin.

Poděkujte sobě, že jste si našla čas jen pro sebe. Poděkujte Přírodě, že vám dala vodu a byliny pro vaší lázeň. Poděkujte za to, že toto můžete zažít a slibte si, že o sebe budete pečovat s vědomím, že toto je první krůček k vědomému žití. Krůček ke zdravému životu, tady a teď.

Na konci vašeho soukromého rituálu se zabalte do ručníků či županu a zůstaňte v teple. Nenechte vychladnout bedra a nohy. Dejte si třeba dobrý bylinkový čaj a užijte si relax s knihou.
Ale i kdybyste se po vaně měla vrátit zpět do reality s dětmi před spaním 🙂 vyjděte ven s vědomím nové energie a síly a s vděčností za to, že jste mohla svou chvíli opravdu Prožít.

Nechcete se každý den máčet? Zkuste vaginální napářku a nebo si prostě jen dopřejte dobrý bylinkový čaj a vědomě si jej užijte tak jako koupel. Cokoliv je lepší než nic 😉

Já osobně se takto chodím koupat večer, když všichni usnou – když napouštíte sprchou, nedělá to takový kravál 😉 Kdyby něco, jsem domluvená s mužem, že na těch pár minut děti pohlídá. Další ideální chvíle je, když vyšlete děti s partnerem či babičkou ven. To si to můžete pěkně protáhnout a nakonec si dopřát v klidu i tu knížku 😉

Malý vodní rituál máme za sebou.
Jak se vám líbí?
Půjdete do toho?Budu ráda, když se podělíte o své zkušenosti, nebo napíšete, jak o své tělo vědomě pečujete vy.

S láskou
Eva.

Pocházím z jižních Čech, z oblasti zvané Česká Kanada. Žiji u hlubokých lesů, rozlehlých luk a nespočtu rybníků. Miluji přírodu a nacházení harmonie v ní i nás samých. Propaguji holistický přístup k péči o ženské zdraví nejen s použitím bylin. Ctím tradice a jednoduchý život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů