Sukně pro ženské zdraví

Budeme-li se zabývat čistě praktickými stránkami věci, jsou výhody nošení sukní poměrně snadno viditelné zejména v porovnání s aktuálním trendem slim kalhot typu „bokovky“. Ale i z duchovního hlediska se nošení kalhot nejeví pro ženu jako ideální a my se dozvíme proč.

Co nám berou kalhoty?

Kalhoty doléhají těsně na tělo i v oblasti rozkroku, tedy naše pohlavní orgány nemohou volně „dýchat“ a vzniká tak ideální prostředí pro disbalance, které se mohou projevit bakteriálními záněty, ale i vážnějším onemocněním.

Díky těsnosti v rozkroku může docházet dokonce k odírání zevních rodidel, či je na ně alespoň vyvíjen permanentní tlak, který rozhodně zdraví nepřidává.

Nebezpečné bokovky, aneb proč se tvoří „špek“

Nejzávažnější problém je však ve výšce „pasu“ dnes tak populárních bokovek, kdy „pas“ je přesně v úrovni dělohy a vaječníků a vytváří tak permanentní tlak na tuto oblast. Tento tlak se neúměrně zvyšuje při sezení apod. A pokud žena v takových kalhotách prosedí třeba 8 hodin v práci, je nám jasné, že na problémy je zaděláno.

Proč naše Vnitřní Žena skomírá

Tlak který je vyvíjen na dělohu a vaječníky způsobuje stagnace v oblasti druhé čakry – tedy v oblasti sexuální síly, ženské energie, naší vnitřní Ženy. Tato oblast je spoluzodpovědná za udržování ženského zdraví a pokud je vystavena permanentnímu tlaku, stáhne se, zmenší a zatvrdí, tak jako opravdová ryzí Žena uvnitř vás.

Tato oblast je centrem nesmírné tvořivé energie – vždyť z ní vzniká život! – a pokud ji takto budeme utlačovat, přirozeně se časem dočkáme jejího „výbuchu“ či „vyhasnutí“ – představme si sopku, kterou přiškrtíme a není obtížné domyslet si, jaké procesy probíhají v našem těle při nošení těsných kalhot.

Pokud je bříško neustále „půleno“ v jednom místě, bude logicky uvadat pod i nad místem tlaku. Proto se zejména nad „pasem“ kalhot začne tvořit „špek“ – stagnace proudění energie, tělesných tekutin a usazování tuku.
Na obrázku vidíme ženské tělo, ale mohlo by být stejně dobře i mužské. Unisex móda, která potlačuje atributy pohlaví a v tomto případě ženskosti je možná praktická, ale to je vše. Nenechme se připravit o naši ženskost!

Zdravá energie pro zdravou ženskost

Z energetického hlediska je nošení kalhot pro ženy nevhodné. Sukně (a to zejména dlouhé až na zem) ženu chrání a vyživují, protože pomáhají ženě být v kontaktu se Zemí, odkud ženy čerpají energii, aby ji mohly shromažďovat v děloze a předávat dále sobě i svému okolí. Zkuste si vzít dlouhou volnou sukni bez kalhotek a postavit se s rozkročenýma nohama na holou zem – samy ucítíte o čem mluvím a opravdu k tomu nemusíte být nějak extrémně vnímavé 😉 Žena potřebuje vyživovat své ženství a být v kontaktu se svými Kořeny pomocí první čakry, která se nachází v oblasti kostrče a hráze.

Pokud na tuto oblast dáme hráz v podobě kalhot, je jasné, že tok energie narušíme. Žena se tak stává vykořeněnou a „hrubne“, stává se mužem, protože nedokáže přijímat energii ze Země.
Nošení dlouhé volné sukně má také tu výhodu, že pohyb spodku sukně nad zemí víří energetické pole a sbírá energii ze Země nahoru tam, kde to žena potřebuje. Proto je důležité svlékat i oblékat sukni přes hlavu, jak nám připomínaly už naše babičky „přes hlavu, jinak se nevdáš!“. V momentě, kdy sukni svlékneme přes nohy, ochuzujeme se o nashromážděnou energii a to je přeci škoda.

Jak vám sukně změní krok ( i život)

V neposlední řadě nošení kalhot mění postavení těla a způsob chůze. V kalhotách můžete sice zdánlivě být více svobodná ve svém pohybu, ale také zrychlujete a děláte větší kroky, což není vhodné ani pro vaše tělo a pohybový aparát zejména, ani pro vaši duši. Žena nepotřebuje být úderná rychlá entita, ale naopak rozvlněná moudrá všeobjímající bytost. Tajemně vlnící se ženská silueta v sukni muže jistě dokáže rozvášnit lépe než prvoplánově vykukující zadek z bokovek.

Žena potřebuje nalézt svou sílu ve zranitelnosti, kterou jí sukně pomáhá získat.

To že krátká sukně působí z energetického hlediska nevhodně, je nasnadě – postrádáme zde kontakt se zemí, odhalují se nohy, mění se krok. Žena se stává prvoplánovým sexuálním objektem bez špetky tajemství. Muži narušují svými pohledy energetické centrum ženy. Je nasnadě, že se krásná žena chce líbit a pohledy ji těší, nicméně věřte, že dlouhá sukně je sexy stejnou měrou, jako krátká, jen působí na muže jiným a o to účinnějším mechanismem.

Tajemství přírodních materiálů

Také volba materiálu je podstatná. Tradičním materiálem v našich končinách je len, konopí a třeba kopřivy. Bavlna je u nás nepůvodní a její pěstování je značně nešetrné k životnímu prostředí. Umělá vlákna pro nás nemají žádná pozitiva jak z duchovního tak čistě praktického i ekologického hlediska, což je samozřejmé.
Není těžké pochopit, že absorbujeme energii oděvu, takže pokud byly naše kalhoty ušity v nehumánních podmínkách dětmi či ženami, za minimální mzdu a s myšlenkou rozhodně ne pozitivní, nemůžeme od svého oděvu čekat uzdravení. Energie do oděvu vetkaná
Kdysi bylo zvykem, že žena šila košili svému muži s tichou modlitbou a láskou, aby jí tato síla chránila a doprovázela životem. Na oděv se ještě vyšívaly ochranné symboly individuální pro konkrétního člověka či jeho rod. I oděv pro ženy byl tkán a šit s láskou a myšlenkou ochrany nejen před povětrnostními podmínkami. Hlavní byla výroba vždy na míru, pro konkrétního člověka, což u dnešních unifikovaných konfekčních velikostí nemůžeme čekat.

Naši předkové nám předali střihy a typy oděvu, které jsou pro naše zdraví a našeho ducha věky ověřeny jako ideální, je třeba nezapomínat na jejich moudrost.

Smysl života ženy bude v něčem jiném než laciném vystavování se obdivu, ale v probouzení a rozvíjení ženskosti ve své celistvosti, aby mohla nalézt štěstí sama v sobě a tvořivou energii předávat dál své rodině, muži, dětem, ale i okolí.

Nejen s tím nám může sukně pomoci.

A co vy? Nosíte sukně? Zkusíte se na to podívat po přečtení článku jinýma očima a dáte sukním šanci?
Budu moc ráda, pokud ano.

Pocházím z jižních Čech, z oblasti zvané Česká Kanada. Žiji u hlubokých lesů, rozlehlých luk a nespočtu rybníků. Miluji přírodu a nacházení harmonie v ní i nás samých. Propaguji holistický přístup k péči o ženské zdraví nejen s použitím bylin. Ctím tradice a jednoduchý život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů