Emoční zranění vagíny

Kolik zranění si v sobě nese vaše vagína? Kolik potlačených emocí se v ní ukrývá?

Víš to? A pokud ano, co s tím děláš?

Na začátek troška teorie

Vagína v sobě nese polaritu přijímající. Do ní patří mužův penis, ona přijímá semeno, aby ve tvém těle vznikl nový život. Ovšem zapomínáme už, že přijímá i vše ostatní. Veškeré emoce muže, které si vybíjí sexem „na uklidněnou“, ale také tvoje. Je jako nádoba.

Jak to začalo?

Kolikrát jsi svolila k sexu jen proto, že tvůj muž chtěl, protože sis spočítala, že už jste to nedělali dlouho na jeho „limit“ a měla bys mu „dát“? O tomhle přece partnerství je, hlavně manželství že! Když mu nedáš ty, dá mu jiná – to říkají mámy i kamarádky a asi mají pravdu, že?

Tak jsi ho nechala užít si s tvým tělem. Někdy se ti to třeba začalo líbit a bylo to fajn. Někdy to zas tak fajn nebylo, bolelo to, nechtěla jsi, nebyla jsi připravená se otevřít, ale on si tě otevřel bez ptaní. Raději jsi podržela, než abys snášela jeho špatnou náladu. Vypnula jsi svou mysl a jela na automat. Víš přesně kolik fleků na stěně máte, protože i tímhle se na ty 3 minuty dá výborně zabavit.

Nebo máš možná zkušenost s mužem, který si bral i přes to, žes výslovně řekla „NE!“, bránila ses, slovně, fyzicky … ale on byl silnější. Nemusí to být hned znásilnění, jak ho známe z televize … uvědom si, že každý sex, ke kterému jsi dala výslovný nesouhlas znásilněním je. Znásilnil Tvou suverenitu, tvé ženství, zradil tě …

Tvoje duše to ví a tvé tělo taky, kdy si to uvědomíš ty?

Plníš si svůj džbán, který nejde vylít

No a co? Vždyť to nic není! Trošku to přeháníš, ne?

Tohle Tě možná napadá, když čteš tento článek. Jenže já nepřeháním. Já se s těmito ženami setkávám dnes a denně ve své bylinkové poradně, na ženských setkáváních i při rituálech. Některou formu zneužívání v manželství zažije vysoké procento žen, ale ono se o tom nemluví. Když už se o tom žena rozhodne mluvit, společnost se jí vysměje nebo odsoudí. „Hysterka!“

Já jsem si tím vším prošla sama. Myslela jsem si, že tohle je přece normální. Že to ke vztahu patří …

A tak jsem pošlapávala samu sebe, až na dřeň. Jak si mě mohl někdo vážit, když já si nevážila ani sama sebe?

A tak jsem si uvnitř svého lůna pěstovala sajrajt, který se tam krásně zapouzdřil a horko těžko odcházel.

Láska a přijetí

Tohle všechno se dá léčit. Jde to těžko, nebudu říkat, že ne. Někdo zvolí cestu vaginálního mapování, somatic experiencing, tantru, mohendžodáro, cvičení pánevního dna … někdo pracuje sám doma, medituje, prozkoumává své tělo zevnitř vnitřním zrakem, nebo s pomocí vaginálního vajíčka. Můžeš si vybrat cokoliv, můžeš zkusit třeba ženské kruhy, dopřát si vaginální napářku s pomocí bylin a lehounce poznávat své tělo.

Dopřej si čas. Nespěchej. Je to náročná práce. Někdy to půjde lépe, někdy hůř, nic se neděje. Nejdůležitější je VĚDOMÉ PŘIJETÍ A LÁSKA.

Milující partner

Pokud máš to štěstí, že máš vedle sebe partnera, který ti je skutečnou oporou, můžete na těchto zraněních pracovat sama, až se na to budeš cítit připravená.

Požádej ho, aby přiložil dlaně na tvůj podbřišek a klidně dýchal. Můžete si představovat, jak z jeho rukou proudí nádherné bílo-zlaté léčivé světlo, které léčí veškerá zranění a otevírá tě Lásce. Nech Lásku svého partnera prostoupit tvým podbřiškem i tělem.

Jestliže má nástřih hráze, můžeš jej požádat, aby se jizvy dotýkal. Není kam spěchat, nemusí hned masírovat. Důležitý je vědomý dotyk. Sleduj své tělo, jak na jeho dotyk reaguje. Možná tě nastřihnul také muž a tvému tělu se vybaví některé vzpomínky a nebude se mu to líbit. Dovol si jen Být a prožít vše, co je potřeba. Nenuť se jít někam, kde je ti to nepříjemné. Časem možná dojdete společně k tomu, že ti bude muž jizvu masírovat. Buďte k sobě ohleduplní a mluvte spolu. Zpracování těchto prožitků je často náročné a vyplaví hodně nezpracovaných emocí. Můžeš brečet, můžeš cítit vztek, nebo tě jizva z ničeho nic začne bolet. Všechno je v pořádku. Buď na sebe jemná. Nepouštěj se nikam daleko. Máš dost času.

Vyzkoušela jsi už práci s vaginálním vajíčkem, třeba s rodonitem, který v sobě kombinuje očistnou sílu a přináší bezpodmínečnou lásku? Pokud ne, určitě se podívej, jaké možnosti ti vajíčko nabízí. Vajíčko tě připraví na vědomé milování s partnerem, které může tvé léčení posunout zase trochu dál.

Pokud znáš techniky vědomého milování, zkus si uvědomit, jakou energii ti penis tvého muže přináší. Jak na něj reaguje tvá pochva? Těší jí to, nebo je to někde nepříjemné? Nevíš proč? Neřeš to, jen pozoruj své tělo a své emoce. Dovol partnerovi, aby tě jemně vedl na cestě k léčení. Komunikuj s ním i při sexu, dívejte se do očí a na svá těla … neutíkej do světa fantazie za zavřenýma očima.

© Jana Urbánková
© Jana Urbánková

 

Jak na mě dolehla síla úplňkového zatmění a vědomého milování

Své tělo poznávám řadu let a stejně vím, že mne pořád dokáže překvapit. Mám úžasného partnera, Muže s velkým M, který je mi oporou, ale také milencem. Muže, který mne dokáže otevřít svým tělem i duší a přijímá mne takovou, jaká jsem. I když někdy jsem teda asi pěkně na bombu 🙂 on je vždy se mnou.

Vědomě se snažíme žít a také milovat. Kdo sleduje můj FB ví, že jsem nedávno doporučovala knihu Vědomé milování, které je jednou z „musíte si přečíst“ na toto téma a vhodných určitě jako první setkání s vědomým milováním či tantrou.

Ač praktikuju tyto principy již několik let, noc před úplňkovým zatměním jsem zažila něco velmi silného, co jsem nečekala. Věděla jsem, že tato konstelace přináší odkrytí toho, co bylo dlouho skryto, aby mohlo nastat léčení v ten pravý čas. Pořád jsem ale přemýšlela, co by to u mne mohlo být.
Někdy to tak člověk pozná, že se něco chystá, ale tentokrát jsem to necítila.

A tak jsme si večer přichystali náš partnerský oltář, rozvoněli vykuřovadla, pustili příjemnou hudbu, rozsvítili svíčky a po nějaké době se začali milovat. Pro ty z vás, kdo o vědomém milování nic neví – představte si „pomalý sex“. Takový sex není založený na tom, dosáhnout co nejdříve orgasmu, ale na tom, že prostě jste spolu. Jste v sobě, spojeni a propleteni nejen skrze pohlavní orgány, ale i skrze vaše těla a duši. Vnímáte energii partnera, jeho přirození, ale i sebe … zastavíte čas a jen JSTE.
Někdy se třeba ani nehýbete, jen si užíváte toho posvátného spojení. A tak se to stalo i ten večer. Bylo to krásné. Koukali jsme si navzájem mlčky do očí a já cítila jak jsou naše srdce propojena, jak mne můj Muž otevírá něčemu vyššímu a zároveň něčemu hluboko uvnitř mne … a najednou, když jsem obrátila vnitřní zrak do své vagíny, cítila jsem obrovský příval zlosti, agrese, bolesti … viděla jsem to jako černé slizovité skvrny uvnitř mé pochvy. Byly usazeny jen na některých místech, ale byla tam a žily si vlastním životem. To, že jsem je celé ty roky přehlížela je jen nevědomě posilovalo, protože jsem netušila, co je „krmí“ a dopřávala jim jejich žrádlo pravidelně.

Nedostatek sebeúcty, neschopnost bojovat, odejít, dělat vše pro druhé, pro jejich dobro … já až na posledním místě … to vše a mnohem více promítnuto do mého přístupu k mému tělu, k mé sexualitě, k mé vagíně.

Kolikrát jsem „mu dala“, aby byl klid. Kolikrát jsem říkala, že nechci, ale nebyla jsem vyslyšena? Kolikrát se mi to uprostřed přestalo líbit a mé tělo křičelo „dost!“, ale já ho umlčela? Kolikrát jsem zcela vědomě přišla s návrhem sexu, aby si můj partner ulevil, i když já nechtěla?Nesčetněkrát …

Tohle všechno se ukládalo hluboko do mého těla a já to nechtěla vidět.

S novým partnerem jsem toto nikdy nezažila, právě naopak. Ale zjevně nebyl čas k odhalení něčeho tak niterného ani těch pár let, co jsme spolu (doslova). Až dosud.

Milování je Láska, Penis dává Lásku

A tak jsem to i viděla. Najednou jsem cítila, jak mé tělo zaplavují všechny ty potlačené emoce. Jen jsem je sledovala a po tváři mi tekly slzy. Před očima se mi jako na filmovém plátně promítaly sekundové scény z mého milostného života, které zapříčinily všechno tohle. V jednu chvíli jsem měla pocit, že mne to ovládne, že to vše najednou začnu cítit tady a teď .. vůči svému Muži. Nadechla jsem se a podívala se mu do očí… On mne pohladil po tváři a něžně políbil. Netušil, co se ve mě odehrává, ale přesto věděl, co potřebuji. Milovali jsme se dál a já cítila tu obrovskou vlnu bezpodmínečné Lásky, která z mého Muže vychází a skrze jeho penis vchází do mého těla. Jeho Láska prosvětlovala ta temná zákoutí, která se nyní odhalila, abychom jim spolu pomohli v léčení.

Nedovedu si představit, co by se stalo, kdybych tyto emoce ignorovala déle … jaké n-emoce by z nich vznikly.

Nebylo to pro mne snadné, ale jsem nesmírně vděčná svému tělu, že mi ukázalo, co je potřeba dál řešit. Po milování jsem o tom všem Muži vyprávěla s roztřeseným hlasem a slzami v očích, zatímco mne on jen mlčky poslouchal a hladil ve vlasech. Byl tady pro mě. Tak jako nikdo před ním.

A já ušla zase další krok na své Cestě.

Děkuji. Za vše a hlavně za Lásku.
A přeji vám láskyplné lůno :-*

Jana

Miluji přírodu a nacházení harmonie v ní i v nás samých. Jsem bylinářka se zaměřením na ženské zdraví a dula. Propaguji holistický přístup k péči o ženské zdraví nejen s použitím bylin. Působím v Rožnově pod Radhoštěm, přednáším po celé republice a poskytuji konzultace online i osobně.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů